NakupniCentrum.cz

Osobní výtahy EU, modernizace a rekonstrukce výtahů v panelovém domě, cena, opravy výtahů, eskalátory, nákladní výtahy, revize, výtahy Schindler, Otis, Voto, výroba výtahů, montáž, šachty, stavební výtahy Geda

Moderní doba klade vysoké nároky na rychlost a účelnost pohybu v každodenním životě. Výtahy a eskalátory se proto staly nedílnou součástí mnoha budov veřejného i soukromého charakteru. Tyto moderní technické vynálezy navíc usnadňují pohyb nejen zdravým osobám, ale také lidem se ztíženou možností pohybu. Nejnovější výtahy splňují nároky, které jsou kladeny na bezpečnou přepravu osob a přizpůsobují se prostředí i zátěži, která je na konkrétní výtah kladena.

V současnosti se často provádí rekonstrukce výtahů v panelovém domě. Většina výtahů, které byly zabudovány před rokem 1999 totiž nesplňují normy a bývají dokonce velmi nebezpečné, jedná se zejména o osobní výtahy. EU vyžaduje mnohem přísnější normy, než na které byly majitelé výtahů zvyklí, pokud ale své výtahy nepřizpůsobí evropským normám, hrozí jím právní postihy. Mnoho firem proto nabízí opravy výtahů, tak aby splňovaly normy EU.

Kromě tradičních lanových trakčních výtahů, které se umisťují obzvláště ve vyšších budovách, jsou dnes velmi moderní hydraulické výtahy, které se hodí pro nižší budovy. Tento typ výtahu nezatěžuje konstrukci budovy, pouze základovou desku výtahové šachty. Hydraulické výtahy jsou často užívány jako tzv. panoramatické výtahy, které se umisťují vně výškových budov, kde poskytují vyhlídku a zároveň spoří místo uvnitř domu.

Stále častěji si dávají majitelé rodinných domů zabudovat osobní výtahy. Výrobci uzpůsobili svoji nabídku také klientům se speciálními požadavky. Výtahy jsou nenáročné na prostor a na přestavbu. Například schodišťové výtahy Voto, které mají podobu křesla a jsou umístěné přímo na schodišti, aniž by vyžadovali náročnější úpravy interiéru. Výrobci navíc nabízejí montáž osobních výtahů, jejich revizi a další servis výtahů. Jedná se například o čištění, prohlídky, opravy, mazání výtahů a vyprošťovací služba. Ne všechny tyto služby jsou ale v ceně výrobku. Celková cena výtahu se potom odvíjí od toho, pro které služby a servis se rozhodnete.

Na českém trhu je v současnosti několik firem, které vám zabudují nákladní výtahy či osobní výtah přesně podle vašich požadavků. Tyto firmy navíc obvykle zajišťují servis výtahů a v jejich kompetenci je i provádění revize výtahů podle EU. Další nabízenou službou, kterou nabízejí například výtahy Otis, je servis výtahů. Nonstop služba, která je bezplatná a v případě potřeby vám poskytne vyprošťovací pomoc či opravy při poruše výtahu.

Pracujete-li ve stavebnictví či provádíte-li rekonstrukce na střeše nebo v interiéru, můžete využít stavební výtahy. Podle druhu činnosti a zátěže si můžete vybrat z mnoha nosností, nejčastěji se pohybují mezi 200 a 1500 kg. Tyto výtahy jsou obvykle nabízeny k pronájmu na určité období, jedná se například o stavební výtahy Geda.

S větší nabídkou na trhu také souvisí orientace na design. Výtahy posledních let jsou moderní a můžete si vybrat z mnoha vzhledů. Výrobce výtahů Schindler nabízí na svých stránkách program SchindlerDraw, ve kterém si sami můžete navrhnout výtah podle svých představ. Výtahy Schindler mají proto originální vzhled a snadno se přizpůsobí interiéru každé budovy.

Majitelé výtahů však nemusí investovat peníze do zcela nových výtahů. Mnoho firem zabývající se výrobou eskalátorů a výtahů dnes nabízí i rekonstrukce výtahu a modernizace jeho designu. To dnes potřebují prakticky všechny panelákové či činžovní výtahy. Rekonstrukce může být prováděna v několika etapách, podle finančních možností majitele.

Výroba výtahů je dnes na vysoké úrovni, na rozdíl od doby před deseti lety a dříve, kdy byly montovány výtahy, které už v té době nesplňovaly požadavky na bezpečnou přepravu lidí a jejich majetku. Na vynikající úrovni je i servis pro výtahy. Výroba a montáž levně a spolehlivě naplní vaše představy.