NakupniCentrum.cz

Vestavěné skříně akce, rohové vestavěné skříně slevy, výprodej, vestavné skříně na míru, cena, foto, fotogalerie, dveře

Vestavěná skříň je ideální součástí interiéru. Neocenitelnou výhodou vnitřní vestavby jsou prakticky nulové nároky na vnější obyvatelný prostor, ve standardním bytě v průměru ušetří až pět čtverečných metrů půdorysné plochy. Naopak získaný úložný prostor je v rámci možností maximální. Lze využít celou plochu v rozsahu od podlahy po strop. Jediná objektivní nevýhoda spočívá v tom, že tento nábytek je zcela nemobilní, tudíž ho v podstatě musíte považovat za trvalou, neměnnou součást místnosti. Vedle úložné funkce mohou vestavěné skříně také zastávat funkci dělící stěny.

V souladu s kompozicí daného bytu a s požadavky zákazníka jsou navrženy a vyrobeny vestavěné skříně na míru. Materiálová variabilita je velmi široká. Základem pro bočnice (jinými slovy korpus) je obvykle dýha nebo laminovaná dřevotříska o síle cca 18mm, která je nabízena v mnohém designu, vybírat můžete z desítek dekorů. Oblíbená je především imitace různých druhů dřeva, nejčastěji se jedná o borovici, buk, dub, javor, olši či třešeň, dále jsou žádaná nejrůznější barevná provedení. Tentýž materiál se používá i pro rozčlenění vnitřního prostoru skříně. Vnitřní řešení skříně by mělo odpovídat účelu, především by však mělo být praktické a snadno dostupné. Zakomponovat sem lze šatní tyče, police, zásuvky, botníky, proutěné či drátěné koše, výjimkou není ani držák na žehlící prkno, žehličku nebo na vysavač aj. Velmi populární je v současné době využití tzv. stavebnicového šatního systému, jehož výhoda spočívá v tom, že regály a police nejsou namontovány fixně, nýbrž je lze libovolně přestavovat. Rovněž lze do interiéru skříně zabudovat vnitřní osvětlení, které se zapíná buď automaticky při každém otevření skříně, nebo mechanicky. Osvětlení oceníte především v případě skříní o větších rozměrech. Samozřejmě je navrženo i toto vnitřní uspořádání vestavné skříně na míru a přesně podle přání zákazníka. Inspiraci nabízí nejen v případě vnitřního rozvržení vestavěné skříně fotogalerie, které jsou dostupné v  katalozích jednotlivých firem buď on-line, nebo v časopisové podobě, kterou lze sehnat v prodejnách s nábytkem.

Snad nejdůležitější designovou komponentou jsou dveře vestavné skříně. Žádanou realizací dveří je dnes hlavně posuvná forma, neboť tento systém neklade téměř žádné nároky na prostor před skříní. Ve srovnání s klasickými rozvíracími (otočnými) dveřmi je nutné pouze rozšířit prostor pro vestavenou skříň přibližně o pět až deset centimetrů. Systém posuvných dveří využívá horní a dolní kolejnice pro vestavné skříně, po nichž se pohybují dveřní křídla po kolečkách. Při některých konstrukčních řešeních jsou křídla uchycena pouze na horní kolejnici, přičemž spodek dveří je tvořen pojezdovým mechanismem. Možnou variantou jsou také dveře skládací, které rovněž využívají systému kolejnic. Manipulace s nimi vyžaduje více prostoru před skříní, avšak jejich otevření umožní okamžitý přístup téměř do celé skříně, stejně jako v případě dveří otočných, které ovšem mají nároky na prostor před skříní z daleka největší. Skládací dveře jsou vhodné např. pro rohové vestavné skříně. Dřevní rámy a kování jsou zhotoveny buď v ocelovém nebo kvalitnějším hliníkovém provedení. Dveřní výplň je pak nabízena v mnohých variantách. Jednak lze zvolit klasické plné dveře z laminovaných desek, dalším řešením jsou polykarbonátové dveře z vysoce odolného nerozbitného plastu, oblíbené jsou také dveře dýhované, bambusové či z děrovaných desek. Neméně populární jsou dveře ratanové, ratan musí být ovšem speciálně ošetřen proti oděru a podlepen dřevotřískou. V neposlední řadě lze pořídit dveře skleněné či zrcadlové, které jsou opatřeny bezpečnostní fólii proti roztříštění. Skla a zrcadla navíc dokáží opticky zvětšit prostor místnosti a učinit ji vzdušnější. Stejně jako u jiného zboží je ve vztahu přímé úměry s kvalitou materiálu vestavěné skříně cena. Orientační cena vestavěné skříně, foto i další informace o konstrukčních materiálech jsou obsaženy v katalozích jednotlivých výrobců, které jsou k dostání v prodejnách nábytku. Rychlejší je ovšem využít při výběru vestavné skříně fotogalerie on-line.

Vestavěná skříň je poměrně nákladnou záležitostí, proto se vyplatí věnovat dostatek pozornosti i volbě firmy, která zajistí návrh, výrobu a montáž skříně. Kvalitní společnost by se zákazníkem měla podrobně probrat veškeré možnosti konstrukce, vnitřního uspořádání a umístění skříně. Samozřejmostí je také grafický návrh a cenová kalkulace zdarma. Seriozní společnost by také měla zákazníka informovat, zda může uplatnit při koupi nějaké nabízené vestavěné skříně slevy, či zda se nevztahují na některé vybrané vestavěné skříně akce. V určitých případech lze např. využít při koupi vestavěné skříně výprodej zboží, které bylo vyřazeno z předváděcích středisek apod. Některé společnosti rovněž nabízejí prodej vestavěných skříní na splátky, úvodní vyžadovaná částka se pak pohybuje pouze okolo 10% celkové ceny zboží.