NakupniCentrum.cz

Bezpečnostní trezory a sejfy, pokladny a trezory do zdi, trezor na zbraně, nábytkové trezory, ohnivzdorné sejfy, otevírání trezorů, montáž, výroba, klíče

Téměř každý vlastní nějaké cennosti, o které by opravdu nerad přišel. Může se jednat o šperky nebo různé důležité smlouvy. Jediné skutečně bezpečné místo ve Vašem domě jsou nedobytné trezory a sejfy.

Tyto schránky mohou být odolné proti ohni a proti otevření nepovolanou osobou. Nebo by alespoň měly být. Ne všechny bezpečnostní trezory ale skutečně bezpečné jsou. Jaký trezor si teda vybrat a jaké parametry by měl splňovat, abyste o své drahocennosti nepřišli?

Pokladny a trezory se vyrábějí v několika typech, které se liší svojí velikostí, způsobem využití a možností zabudování. Bezpečnostní pokladny slouží k provizornímu uložení hotovosti, například při přesunu s větší částkou peněz. Vlastníte-li zbrojní průkaz, měli byste podle zákona mít svoji zbraň dobře uloženou, aby se nedostala do rukou nepovolané osoby. K tomuto účelu slouží speciální trezor na zbraně. Tento trezor může navíc sloužit jako praktická skříňka na vaše střelecké vybavení, trezor na zbraně je obvykle vybaven i přihrádkami pro střelivo a můžete si vybrat z několika typů, podle počtu vašich zbraní a jejich velikosti. V domácnostech se využívají sejfy nábytkové nebo sejfy zabudované do zdi nebo podlahy.

Základní rozdělení trezorů a sejfů je podle bezpečnosti. Podle stupně úrovně bezpečnosti se rozlišují třídy 0 až VIII. Tyto třídy jsou zásadní při pojišťování, pojišťovny mají určeno pro každou třídu mezní finanční hodnotu uložených cenností. Jednotlivé třídy se samozřejmě liší cenou, čím vyšší třída, tím vyšší bezpečnost a cena. Pro běžnou domácnost mají největší využití trezory nábytkové od třídy 0 do třídy II. Tyto trezory se také někdy nazývají mobilní trezory. Nábytkové trezory se připevňují k těžkým zabudovaným kusům nábytku. Problém může nastat u panelových bytů, protože tyto sejfy jsou velmi těžké (až 500 kg), a proto mají často větší váhu než je nosnost běžné panelákové podlahy. Nábytkové sejfy mají vyrobeny všechny stěny z velmi odolného materiálu. To je hlavní rozdíl proti pevně zabudovaným trezorům. Trezory do zdi mají stěny, kterými jsou zabudované vyrobené z méně odolného materiálu. Navíc nejsou tak těžké jako nábytkové sejfy, a je proto snazší je odnést.

Trezory a pokladny nemusí chránit váš majetek jen před zloději, ale také před požárem či povodněmi. Ohnivzdorné trezory jsou dražší než standardní, ale dokáží i při vystavení velmi vysoké teplotě udržet zevnitř teplotní prostředí, které zabrání poškození důležitých listin.

Aby byly bezpečnostní sejfy skutečně bezpečné, ale zároveň vyhovovaly vašim potřebám, je důležité zvážit jaký typ zámkových mechanismů zvolit. Zámky se stejně jako samotné trezory totiž liší, pro zvýšení bezpečnosti je možné jednotlivé typy i kombinovat. Základním typem je otevírání sejfů pomocí klasického trezorového klíče. Dalším typem je zámek na elektrický kód, který je v dnešní době nejvyužívanější. Pro otevírání trezorů s tímto zámkem je třeba si zapamatovat PIN kód. Dalšími druhy zámků jsou mechanický kombinační zámek a zámek na otisk prstů. Tyto zámky se užívají zejména u dražších typů trezorů.

Mějte na paměti, že pokladny a sejfy byste měli vždy kupovat ve specializovaných obchodech. Zde by vám měli poradit s výběrem trezoru a zároveň také zajistit dostatečně dlouhou záruku a dodatečný servis. Tyto služby vám například zaručí, že pokud ztratíte klíče od trezoru, technici vám vymění zámek a obstarají klíče nové. U nás můžete pořídit trezory například u firmy Bambas. Trezory Bambas si můžete také nechat zhotovit na zakázku přesně dle vašeho přání. Trezory nižších bezpečnostních tříd můžete pořídit u firmy Trezory Čelákovice, která zajišťuje rozvoz po celé republice zdarma.