NakupniCentrum.cz

Titanové nádobí Top Moravia, levná titanová pánev Eta, titanové hrnce výprodej, kuchyňské nádobí z titanu, akce, výprodej

Základ každé kuchyně tvoří kvalitní spotřebiče a samozřejmě kvalitní nádobí. Správná volba nádobí totiž ovlivňuje spotřebu energie i vlastní zdraví. Každý materiál nádobí se hodí na něco jiného, proto tedy záleží na našem účelu použití.

Možností volby materiálů je dnes více a proto si představíme jednotlivé materiály, používané na výrobu nádobí a přitom se více zaměříme na titan. Teflon – jedná se o hliník s nepřilnavým povrchem, který díky svým chemickým vlastnostem způsobí, že pokrm nepřilne k povrchu. Má vynikající tepelnou vodivost, možnost přípravy pokrmů bez použití tuků a snadné čištění. Nerez – vyniká mechanickou odolností, moderním designem a estetickým aspektem - svítivost materiálu. Má poněkud vyšší hmotnost a je méně odolný vůči působení hrubé soli, proto se doporučuje přidávat sůl až do vroucího pokrmu. Hliník – jedná se o jeden z nejrozšířenějších kovů na zemi, vyniká tepelnou vodivostí, lehkostí díky nižší specifické hmotnosti a dobrým poměrem kvalita / cena. Pocínovaná měď – vyniká velmi vysokou tepelnou vodivostí, je nepostradatelná pro dokonalou chuť pokrmů s dlouhou přípravou a v cukrárnách např. pro výrobu různých krémů, karamelu atd. Litina – umožňuje díky silným stěnám rovnoměrný rozvod tepla. Je poměrně těžká, proto vyžaduje ruční mytí a nejčastěji se z tohoto materiálu vyrábí pánve a rendlíky. Varné sklo – na trhu je spousta misek, rendlíků a pekáčů z pyrexového skla, které dobře odráží teplo zpět do nádobí a tím se zkracuje proces pečení nebo vaření. Římský hrnec – je vyroben z neglazované keramiky, tedy vlastně jen z hlíny. Hrnec má vždy samostatné dno a víko, které by do sebe měly zapadat. Namočení nádoby neutralizuje veškeré vůně, které do hrnce póry nasákly během předchozího vaření. Titan – toto nádobí má povrchovou úpravu Micro Ceramic, které je odolnější proti oděru než ostatní typy nádobí, pokrmy se v něm nepřipalují a dobře se myje. Jmenované kuchyňské nádobí z titanu rychle rozvádí teplo a umožňuje úpravu pokrmů bez použití tuku. Ruční výrobou titanového nádobí se již od roku 1914 zabývá německá společnost Baf. Toto titanové nádobí Baf je suverénně nejznámější, vyniká svou tvarovou stálostí a použití je možné na všech typech sporáků kromě indukčních. U nás je možné zakoupit titanové nádobí od předního výrobce a prodejce, významného exportéra tohoto nádobí do 18 zemí světa. Jedná se o titanové nádobí Top Moravia Q. Top Moravia Cosmic Technologies je opatřen nástřikem, který jako jeden z mála prošel na titanové nádobí test nezávadnosti v ČR.
     Ze všech materiálů výše uvedených typů nádobí se běžně vyrábí pánve (hranaté, kulaté, wok, grilovací), hrnce, rendlíky, kastroly, lívanečníky, pekáče, indukční nádobí, rendlíky na mléko a další. Jmenujme titanové nádobí Eta, které je možné zakoupit již od 999Kč v akcích, nebo titanové nádobí Dezent, které je jako jedno z mála na světě vyráběno ručně a odléváno kus po kuse, dále pak titanové nádobí Amt z Německa, kde se vyrábí a které je natolik kvalitní, že se stalo jediným, jaké používá profesionální národní tým kuchařů Německa. Mezi oblíbené společníky na výlety bezesporu patří titanová remoska, která se dá pořídit v cenách od 1100Kč. Zmíníme–li se o velice známých značkách jako Tescoma nebo Eta, tak např. titanová pánev Tescoma či titanová pánev Eta, stejně jako indukční titanová pánev, titanový lívanečník, titanový hrnec, titanový plech, titanový pekáč i hranatá titanová pánev se dají za dobré peníze pořídit například v internetových obchodech v sekcích levné titanové pánve nebo titanové hrnce výprodej. Stačí do vyhledavače zadat titanová pánev akce, případně, když máme zájem ukuchtit si nějakou dobrotu, tak kliknout na titanové nádobí recepty. Dnes je rovněž velice populární titanová pánev Wok s poklící nebo bez, která se pohodlně používá. Je jedno podle jakého receptu se co vaří, ale s jakou láskou se to dává dohromady.