NakupniCentrum.cz

Spojovací materiál prodej, e-shop, nerezový materiál, nerez šrouby, na dřevo, Praha, Brno eshop

Kvalitní spojovací materiál je nedílnou a bezesporu velmi důležitou součástí každé kvalitní stavby či jakéhokoliv jiného výrobku, na jehož konstrukci se podílí. Na českém trhu se pohybuje mnoho společností, ať už výrobních či pouze distribučních, které se specializují na spojovací materiál a produkty s ním související. Ne všechny tyto společnosti však vyrábějí kvalitní a ve smyslu všech parametrů vyhovující spojovací materiál, prodej je bohužel mnohdy úspěšný i u levného zboží, které neprošlo dostatečnou kontrolou jakosti. V následujícím textu se pokusíme přiblížit několik výrobců, jejichž technologie a systém kontroly se jeví jako záruka kvality a bezpečnosti.

Původní česká společnost Visimpex a.s. se zabývá problematikou spojovacího materiálu již od roku 1995, kdy byla založena. Již třináctým rokem tak úspěšně působí nejen v oblasti českého, ale dnes již i zahraničního trhu. Rozsahem poskytovaných služeb patří tato společnost ke špičkám ve svém oboru. V současné době je společnost Visimpex a.s. jako jedna z mála schopna vedle standardního sortimentu zajistit i speciální výkresové díly pro vysoce náročné klienty. V roce 2006 byla v Shanghaji zřízena reprezentativní kancelář společnosti, která jednak koordinuje nákupní logistiku, jednak zajišťuje další stupeň kontroly kvality a provádí zákaznické audity u dodavatelů, což je z hlediska kvality produktů velmi důležité. Systém kontroly kvality je tzv. třístupňový, tedy je prováděn ve třífázové kontrole. Prvně je výrobek kontrolován bezprostředně po výrobě, podruhé v reprezentativní kanceláři v Šanghaji a potřetí v Přerově, kde společnost sídlí. Úseky kontroly kvality používají moderní měřící techniku, s jejíž pomocí hodnotí parametry vyrobeného spojovacího materiálu. Prováděny jsou aplikační testy, rozměrová kontrola a kontrola mechanických vlastností. Spojovací šrouby např. podstupují měření přímosti. Dále se sondou hodnotí tloušťka povrchové vrstvy, zkoumá se pevnost v krutu, dělá se zkouška tvrdosti apod. Pouze výrobky splňující veškeré požadavky firmy a nároky spotřebitele se dostanou k zákazníkovi. Všechny produkty musí splňovat normy ČSN a DIN. K základnímu sortimentu firmy patří např. spojovací materiál na dřevo, šrouby do sádrokartonu a cementotřískových desek, šrouby do plechu, matice, závitové tyče s metrickým závitem, nýty, podložky, spojovací materiál pro výrobu nábytku, kotevní a upevňovací prvky, plastové krytky, záslepky, nástroje, bity, nářadí aj. Od společnosti Visimpex a.s. odebírá spojovací materiál velkoobchod, průmyslová výroba obecně, speciály pro automotive průmysl apod.

Samozřejmostí je dnes také spojovací materiál nerez. Jednou z hlavních českých společností zaměřených na nerezový spojovací materiál je firma Akros v.o.s. Společnost mj. dodává nerezový hutní materiál a nerezový spojovacích materiál, Praha 8 – Ďáblice je adresa sídla této firmy. V nerezovém sortimentu patří Akros mezi nejvýznamnější dodavatele na českém trhu. Tradice firmy je již téměř dvacetiletá. K základnímu sortimentu společnosti patří šrouby, kolíky, matice, hadicové spony, podložky, lana, samopřezné a závitotvorné šrouby, řetězy, panty, závlačky, hřebíky, vruty, kartáče na nerez, závitové tyče, řezné a brusné kotouče na nerez, nýty, vrtáky na nerez, nářadí aj. Vedle spojovacího materiálu dodává Akros také doplňky pro jachtaře. Společnost Akros umožňuje velkoobchodní i maloobchodní prodej, také nabízí veškerý sortiment – doplňkový, hutní i spojovací materiál e-shop společnosti, který je přímo přístupný z webových stránek firmy.

Specifickou kategorii rovněž představuje plastový spojovací materiál, Brno – Dornych je sídlem společnosti Moss s.r.o., která je světově proslulá v oboru plastového spojovacího materiálu. Výrobky firmy Moss nacházejí uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Společnost byla založena v roce 1955 a v současné době disponuje osmnácti evropskými pobočkami. Moss je součástí nadnárodní společnosti Filtrona plc. Sortiment firmy Moss čítá dnes více než deset tisíc standardních výrobků. K základním produktům patří vedle plastového spojovacího materiálu i řada dalších výrobků. Ze spojovacího materiálu se jedná např. o různé typy plastových šroubů (s hlavou, bez hlavy, s drážkou či v křížovém provedení, křídlové šrouby, šrouby samopřezné aj.), dále matice (křídlové, šestihranné, s klenbou, s podložkou atd.), podložky, nýty, spony, izolační objímky, upevňovací kroužky, montážní svorky atd. Mezi další produkty patří např. krytky a zátky, rukojeti, držadla, nožičky a kolečka, západky, úchytky, závěsné prvky, nábytkové doplňky, pásky na vázání kabelů aj.

Na českém trhu v oblasti spojovacího materiálu rovněž již dlouhodobě úspěšně působí společnost Vrabec a Vrabec s.r.o. Jako společnost s ručením omezeným byla firma poprvé certifikována v květnu 2002 podle nové normy ISO 9001:2001. V roce 2005 byla úspěšně necertifikována, což je zárukou kvality jejích produktů. K běžnému sortimentu patří šrouby, matice, podložky, nýty apod. Prodejny firmy se nacházejí v Hradci Králové, Klatovech, Liberci, Šumperku, Turnově a Ústí nad Labem. Taktéž nabízí tento spojovací materiál eshop dostupný na webových stránkách firmy.

Zárukou kvality je i firma HPM TEC, s.r.o. Tato společnost nabízí spojovací materiál, který je určený především pro profesionály. Materiál je vyráběn zahraničními výrobci, kteří jsou držiteli ISO 9001, čímž je opět garantována vysoká kvalita.

Existuje samozřejmě i řada dalších, v tomto oboru více či méně úspěšných firem, které zde nebyly uvedeny. V zásadě lze zkonstatovat, že spotřebitel by se měl zajímat především o certifikaci, popř. zkušenosti jiných zákazníků, které jsou nejlepší zárukou kvality zboží.