NakupniCentrum.cz

Levné šicí stroje akce, průmyslové šicí stroje Brother, kufříkový šicí stroj Veritas, šicí stroj Lada, starožitné šicí stroje Singer, šicí stroje Pfaff, Janome, Toyota, oprava šicích strojů, e-shop, prodej

Šití oděvů je známo a rozšířeno již mnoho tisíc let. To však neplatí pro šicí stroje. Už jen před sto lety bylo neuvěřitelně složité šít veškeré oblečení ručně bez těchto pomůcek. Právě před sto lety začaly vznikat první šicí stroje. Ve svých počátcích však nebyly veřejnosti vůbec známé, a tedy nebyly ani rozšířené. Do doby prvního zveřejnění tohoto vynálezu se museli ženy, které si sami šili spokojit pouze s ručním šitím.

Jedním z potřebných nástrojů pro ruční šití a zároveň nezbytná součást všech šicích strojů je jehla. V minulosti, kdy ještě jehlu, kterou známe my dnes, neznali, používali například trny, popřípadě kosti. V roce 1370 byla v Norimberku vyrobena jehla z ocelového drátku, která znamenala první větší zlom v historii šití. Nám známá jehla byla prvně použita v roce 1755, kdy byl vynalezen první šicí stroj. Díky odmítavému postoji z řad veřejnosti však nebyl používán. Tento stroj byl schopen šít stehem velmi podobným stehovacímu. Řetízkový steh bylo možné šít s šicím strojem z roku 1790. První dokonalejší stroj pochází z roku 1800. Kromě jiného stroj dokázal podávat plynule látku. Novinkou byla jehla s ouškem, která vlastně umožňovala dvojitý prošívací steh. Za vynálezce skutečného šicího stroje, který skutečně ulehčí práci, je považován E. Howe. Tento Američan totiž vynalezl šicí stroj s jehlou s ouškem ( tedy umožňující dvojitý prošívací steh ) a člunkem. Po roce 1862 se začali objevovat šicí stroje Pfaff. Původně byly vyrobeny pro šití kůže. Jsou známé pro svou vysokou kvalitu a spolehlivost. Dnes zná šicí stroje Pfaff celý svět.

Šicí stroje jsou vybaveny integrovaným dvojitým transportem a vertikálním dvojitým rotačním chapačem ( systém idt ). Dodávané stroje jsou samozřejmě vybaveny českým návodem. Aktuálně přichází Pfaff s novou řadou šicích strojů, nazvanou hoby line. Šicí stroje Pfaff jsou vhodné nejen pro potřeby profesionálů, ale i k domácímu šití. Snadné ovládání a zároveň mnoho užitečných funkcí, které stroje nabízí, jsou toho hlavními důvody. Kromě šicích strojů a pletací techniky pfaff nabízí veškeré příslušenství, které je k profesionálnímu i domácímu šití potřeba.

Pfaff nyní poskytuje na své stroje opravdu zajímavé slevy a akce. Právě teď tedy máte šanci pořídit si kvalitního pomocníka pro vaše žití za nízkou cenu. Vysokou kvalitu nabízí také singer šicí stroj. Singer se nesoustřední jen na výrobu domácích šicích strojů, dále jsou pod touto značkou známy pletací a průmyslové šicí stroje, kávovary a jiné domácí spotřebiče.

Mezi celosvětově oblíbené patří Singer šicí stroj řízený počítačem. Průmyslové šicí stroje značky singer patří mezi nejlepší svého druhu. V České republice dále průmyslové stroje vyrábí celkem šest velkých firem. Jedinečnou akci pořádá ke svému padesátému výročí v Evropě firma Brother. Neváhejte však dlouho, slevy se týkají pouze limitovaného počtu výrobků. Domácí šicí stroj Brother je zcela jednoduchý na ovládání, vysoké kvality a skutečně spolehlivý. Spolu se stroji značky singer patří ke špičce v této oblasti na trhu. Základní šicí stroj pro domácí využití je jednojehlový, s volným ramenem a většinou rotačním chapačem. Ceny jsou příznivé nejen v průběhu slevových akcí. Pro výrobky značky brother skutečně platí nabídka kvalitního zboží za příjemné ceny. K zakoupeným šicím strojům lze kdykoliv dokoupit veškeré příslušenství.

Firma Brother nabízí dopravu vybraného zboží zdarma. Mezi známé a oblíbené v celé Evropě patří český šicí stroj Lada. U nás se šicí stroje této značky staly tradicí. Prodejny naleznete po celé České republice a na Slovensku. Skvěle je zajištěna nejen výroba a prodej, ale také oprava šicích strojů Lada. Šicí stroje opravy a prodej poskytují téměř všichni výrobci. Někteří však zajišťují i kvalitní pozáruční i záruční servis. Velice oblíbené byly šicí stroje Veritas. Kufříkový šicí stroj Veritas se přestal vyrábět roku 1989, avšak stále existuje rodinná firma, jež zajišťuje opravy těchto a jiných, již delší dobu nevyráběných šicích strojů. Ke kvalitním lze ještě řadit šicí stroje janome, elektronické s automatickými programy, osvětlením pracovní plochy a led displejem. Velmi rozšířené jsou dnes šicí stroje toyota.

Jakýmsi trendem se stali starožitní šicí stroje, které mnoho žen nevyužívá pro šití či úpravu oděvů, ale pro umístění okrasných květin, apod. Nejčastěji takto v domácnostech najdete starožitné šicí stroje Singer. Jestliže takový sháníte, podávejte se po inzerátech začínajících slovy prodám šicí stroj, ve většině novin a všude na internetu mají šicí stroje svou kategorii. Sehnat starší šicí stroj vhodný ještě k použití či šicí stroj starožitný by neměl být problém.