NakupniCentrum.cz

Antény a satelity, společné televizní antény prodej, pokojové tv antény, satelitní technika, anténní zesilovače a slučovače, digitální satelit, wifi, alcad anténa, dvb-t, cdma, nastavení externí antény

Věda jde neustále kupředu a lidé dnes mají mnohem více možností jak využívat volného času. Jednou z nejčastějších lidských činností ve volném čase je sledování televize. Kdysi fungovala jen jedna stanice a musela stačit. Donedávna existovaly čtyři základní české programy.

Technika jednadvacátého století však nabízí prostřednictvím satelitů, kabelových televizí a digi tv nepřeberné množství českých i zahraničních programů, stále jich přibývá a lidé touží po stále nových a nových kanálech, které správně instalovaná satelitní technika samozřejmě poskytuje, nikoliv však zadarmo. Pojem satelitní technika zahrnuje skutečně mnoho nezbytně potřebného příslušenství. I přesto se dá kompletní satelit pořídit za slušnou cenu, která nepoloží váš rodinný rozpočet. Musíte však počítat s tím, že čím více programů budete chtít mít k dispozici, tím více budete následně platit. Zvolit si můžete také počet satelitních družic, které budete moci na svém satelitu volit. V současné době je díky digitalizaci, tedy přechodu z analogového vysílání na digitální, téma satelitních kompletů a přijímačů více než aktuální. Zájem roste z řad všech generací. Se satelitní technikou získáte lepší obraz i zvuk. V češtině je dostupných téměř šedesát programů.

Co všechno budete potřebovat pro montáž? Především je to parabola, bez které se prostě neobejdete, a která je většinou z celého kompletu nejdražší. Dále to bude samozřejmě přijímač, karty, anténní zesilovače a slučovače, konektory a další příslušenství. Pokud nemáte rádi příliš mnoho starostí na vaši hlavu, objednejte si již kompletní satelitní set od firmy, která je schopna a hlavně oprávněna provádět montáž. Pro příjem jakýchkoliv kanálů je zapotřebí aktivní nebo pasivní antenna dvb t. Antena dvb-t je běžně ke koupi na internetových shopech či v klasických kamenných prodejnách. Vždy si ale dobře zjistěte, jakou přesně anténu potřebujete. Existuje totiž hned několik typů a druhů těchto antén. Pro každý satelit od různých výrobců je potřeba jiná anténa. Než se tedy vydáte na nákup antény dvb-t, můžete si opsat veškeré technické a informační údaje z vašeho přijímače. Poradí vám i na většině e-shopů.

Dnes už není výjimkou operátor, který rád on-line zákazníkům poradí. Takový nákup je tedy bez problémů, mnohdy levnější a navíc velmi pohodlný. Mezi druhy antén kromě pasivní a aktivní patří externí anténa,pokojová anténa, cdma antena či anténa universální. Cena za pokojové televizní antény pasivní není příliš vysoká. Na eshopech koupíte pokojové tv antény již od 205 Kč. Za takovouto cenu pořídíte především pasivní pokojovou dvb-t anténu prutovou, s kmitočtovým rozsahem VHF ( velmi krátké vlny ) 174 - 230 MHz a UHF ( ultra vysoké vlny ) 470 - 862 MHz. Dražší jsou pokojové tv antény universální, které jsou na internetu k sehnání cca za 568 Kč. Vysokou spolehlivostí a dlouhou životností se vyznačují wifi anteny. Pro kvalitní příjem je vhodná antena 2,4 ghz. Ty nabízí stejně jako společné televizní antény prodej běžné satelitní techniky. Ideální jsou společné televizní antény pro obytné domy s větším počtem obyvatel. Usnadní se tak příjem digitálního, satelitního i pozemního tv vysílání a rozhlasu a není zapotřebí, aby si každá domácnost individuálně pořizovala anténu. A co je důležité - sníží se tím náklady pro všechny obyvatele domu. Jedny z vůbec nejkvalitnějších jsou antény Alcad. Tato anténní technika se vyrábí z hliníkových profilů a jsou oblíbené pro vysokou odolnost před větrem. Jde o širokopásmovou anténu. Satelitní komplet dále zahrnuje anténní zesilovač. Většinou stačí zesilovač se dvěma výstupy, k dostání jsou však i anténní zesilovače se čtyřmi výstupy. Cena od 300 do 1000 Kč. Levnější zesilovače, antény a satelity koupíte na internetových obchodech se satelitním příslušenstvím.

Větší investici vyžaduje externí anténa pro gps signál. Určená je pro přenos signálu v místech, kde jinak není dostupnost. Podle způsobu využití se liší magnetická anténa cb. Magnetická anténa slouží pro radio rozhlas. Podle využití se dělí na základnové, mobilní a balkonové. Absolutně nejvýkonnější jsou magnetické antény o délce jeden a půl metru. Neomezené sledování českých a slovenských programů umožňuje kompletní digitální satelit s kartou. Montáž a nastavení satelitní antény a paraboly přenechte odborníkovi.