NakupniCentrum.cz

Rohové vany do koupelny, obklady do koupelny fotogalerie, umyvadla do koupelny, zrcadla do koupelny, rohové poličky, zrcadlové skříňky, malé vany

Vana, umyvadlo, pračka, ručník. A další milion nepostradatelných součástí vtěsnaných většinou do malé místnůstky, ve které každý člověk tráví čas minimálně po probuzení či před spánkem. V tomto prostoru, malém nebo velkém, bychom vždy měli nalézt oázu klidu a relaxace.
     Hlavní součást každé koupelny tvoří sanitární vybavení. Výběr sanity je skutečně obrovský a každý si určitě vybere. Jediné, na co musí majitel koupelny stále myslet, jsou prostorové možnosti. Dnes je možné si zakoupit různé tvary umyvadel i van, jakožto i sprchových koutů s i bez vaničky. Pokud nás při výběru sanity omezuje velikost prostoru, ale rádi bychom i v tak malém prostoru měli vše potřebné a cítili se zde dobře, existuje mnoho možností. Např. využití malé vany do koupelny. Také umyvadla do koupelny se vyrábí v mnoha variacích stylů i materiálů. Pokud ovšem disponujeme větším prostorem koupelny, máme daleko více možností výběru sanity i uspořádání těchto hlavních částí koupelny. Často si lidé kupují rohové vany do koupelny, které plní jak funkci očisty těla, tak svou velikostí nabízí podstatně větší míru relaxace. Možností, bez rozdílu velikosti prostoru, může být i použití plastové vany do koupelny, na první pohled k nerozeznání od jiných typů van.
     Samozřejmě, že bychom měli věnovat náležitou pozornost i výběru nábytku a doplňků. Vždyť ty dotváří celkový dojem, který z koupelny máme. Lépe se např. ratanový nábytek do koupelny bude vyjímat v prostornější koupelně, než v té malé. Při výběru bychom měli být citliví na celkové sladění s interiérem. Máme možnost si zakoupit i celou sérii doplňků, či kupovat samostatné kusy. Např. keramické doplňky do koupelny, předložky do koupelny, rohové poličky do koupelny, zásobníky na mýdlo, kelímky na zubní kartáčky, držáky ručníků apod. Oblíbené jsou i zrcadla do koupelny s osvětlením. Tyto zrcadlové skříňky s osvětlením tvoří kompaktní část nad umyvadlem, zvlášť když je zde vytvořen praktický úložný prostor pro maličkosti denní potřeby. Velice moderní jsou i nerezové doplňky. Ono vybavení koupelen jako takové podléhá módním trendům, vždy ovšem s ohledem na finanční možnosti. Koupelnový nábytek by měl být také barevně i typově sladěn s obklady, dlažbou i sanitou. Vybrat vhodný obklad do koupelny ale není zas až tak jednoduché. Používají se jak jednobarevné obklady, s listelami, tak i různobarevné mozaiky. Výběr obkladu bychom měli řádně zvážit a vybírat z kamenných obchodů, nejlépe z katalogů názvů obklady do koupelny fotogalerie, které má každá taková prodejna k dispozici. Také můžeme něco ušetřit a zakoupit si levné obklady koupelen. Funkčně stejné, ovšem strádají většinou na množství dezénu a barevných variant v nabídce. Jelikož ne každá koupelna má zděné jádro, ale je umakartová, musíme tomuto přizpůsobit volbu úpravy stěn. Vzhledem k mokrému prostředí se nejčastěji setkáváme s použitím samolepící a omyvatelné tapety do koupelny. Levné, ale velice efektivní.
     Někdy ovšem nestačí pouze vylepšit koupelnu výměnou nábytku nebo doplňků. Tehdy dochází majitelé k rozhodnutí o provedení rekonstrukce koupelen. Je lepší prohlédnout si třeba grafické návrhy koupelen a mít představu např. o konkrétní podobě vany do koupelny, či jen ustavení nábytku. A navíc je dost velký rozdíl, pokud vybavujeme a vylepšujeme koupelnu v novém bytě, či naopak ve staré zástavbě. Do nové koupelny pořizujeme pouze vkusné doplňky a nábytek. Na rozdíl od toho do koupelny ve staré zástavbě musíme investovat podstatně vyšší prostředky. Někdy nás čeká kompletní výměna potrubí, sanity, nové rozvody, odpady, obklady. Každopádně vzhled koupelny je bezpochyby odrazem vkusu, povahy životního stylu majitele.
     Nejznámějšími společnostmi v České republice zabývajícími se prodejem koupelnového vybavení jsou : Ptáček, velkoobchod topení-sanita, Ravak, výrobce van a sprchových koutů, Siko, vybavení koupelen, Rako, obklady, dlažba.