NakupniCentrum.cz

Výprodej nábytku, akce, slevy, prodej použitého nábytku, bazar nábytku Praha, Brno, výroba koupelnového nábytku

Koupelnový nábytek by měl plnit především funkční požadavky. V nezanedbatelné míře se však také spolupodílí na celkovém charakteru koupelny a odráží osobnost svého majitele. Z těchto důvodů jsou s postupem doby kladeny stále vyšší požadavky na design, který u mnohých zákazníků hraje ještě důležitější roli než samotný účel. Prodej a výroba koupelnového nábytku se tak neustále rozvíjí v souladu s požadavky zákazníků, přičemž koupelnový nábytek je příkladem zboží, které podléhá aktuálním módním trendům. Nabídka je tedy pravidelně obohacována o nové prvky, čímž se tato neustále rozšiřuje co do designu i ceny, což je nespornou výhodou pro zákazníky.

Úprava koupelnového nábytku je vzhledem k vlhkosti prostředí velmi specifická. Především je tento nábytek prakticky neustále vystaven vlhkému prostředí, proto se vyplatí investovat do dražšího, kvalitního materiálu. Levný nábytek má sestavenu základní kostru z dřevotřísky s laminovou úpravou, pohledové plochy jsou pak vyrobeny z tzv. MDF desky, která je tvořena několika vrstvami laminátu a lakována v různých barvách, může být také potažena fólii simulující strukturu dřeva. Dražší možností, kterou prodejny nábytku běžně nabízejí, je voděodolné dřevo teak nebo iroko. Toto speciální dřevo nejeví žádné změny ani po několikahodinovém namočení do vody, iroko je ovšem nutné jednou za půl roku ošetřit teakovým olejem. Dále se používá bříza, buk, kaštan, ořech, třešeň aj. Tato dřeva ovšem vyžadují další povrchovou úpravu, neboť sama o sobě nejsou voděodolná. Vyhledávaný je v poslední době také kov a sklo. Naopak nesnadným úkole je pro koupelnová studia výprodej nábytku plastového, který již nepatří k moderním řešením a je v současnosti spíše na ústupu, proto se také často vztahují na tento koupelnový nábytek akce a slevy. Kvalitní materiály by rovněž měly mít nízké nároky na údržbu.

Důležitým požadavkem na koupelnový nábytek je pak hlavně to, aby poskytl dostatek úložného prostoru, současně příliš nezmenšil půdorys koupelny a nenarušil její vzdušnost. Rovněž by měl být sladěn s obklady, dlažbou, sanitou a ostatními doplňky. Nezanedbatelné je rovněž zachování bezpečnosti koupelny – je vhodné vyhnout se při výběru ostrým hranám či vyčnívajícím úchytkám.

Výběr koupelnového nábytek je výrazně znesnadněn umístěním rozvodů vody, odpadů apod. Z tohoto důvodu je bezesporu nejlepším řešením pro zákazníka výroba nábytku na zakázku. Výrobce v tomto případě vyhoví všem specifickým požadavkům zákazníka ve smyslu atypických rozměrů, použitého materiálu i designu. Realizace koupelny na míru je však velmi nákladná. Je proto dobré využít služeb takového koupelnového studia, které nabízí v případě zájmu zákazníka o zakázkový (někdy i nezakázkový) nábytek akce, v jejichž rámci vypracuje jako součást projektu zdarma grafický 3D návrh a cenovou kalkulaci.

Levnější variantou je koupě již hotového nábytku. Široce rozšířený je dnes internetový prodej nábytku. Výhodou je především to, že v on-line katalogu si lze prohlédnout veškeré dostupné zboží, ať už skladem či na objednávku od výrobce. V kamenném obchodě samozřejmě není vystaven všechen sortiment. Internetové obchody navíc poměrně často vyhlašují na vybraný koupelnový nábytek výprodej za příznivé ceny. Především je mimořádně výhodnou akcí pro zájemce o koupelnový nábytek výprodej skladu, který je uskutečňován z důvodů úplného ukončení prodeje (což v silné konkurenci trhu není dnes výjimkou). V tomto případě se mnohdy vztahuje i na velmi moderní nábytek sleva až v desítkách procent.

Úspěšný je rovněž prodej použitého nábytku. Takto lze obstarat koupelnové zboží ve smíšených nebo specializovaných kamenných bazarech nábytku, taktéž zprostředkovává prodej nábytku bazar internetový. Kvalita nábytku je v tomto případě různá. Některé bazary (především ty ve větších městech – např. bazar nábytku Praha či bazar nábytku Brno) se specializují na dovoz a prodej nábytku ze zemí EU, Asie aj. Avšak vzhledem k tomu, že prostory koupelny si obvykle vyžadují nábytek přesně daných rozměrů, je pravděpodobnost pořízení dokonale vyhovujícího koupelnového zboží v bazaru velmi malá.