NakupniCentrum.cz

Nabíječka baterií AA, levná nabíječka baterií AAA, nabíječka mp3 přehrávače, na fotoaparáty, nabíječka baterií Canon, Philips, Varta, GP, mp4, PSP, nabíječka autobaterií

Technický pokrok se v současnosti ubírá směrem k ekonomické a ekologické šetrnosti. Jedním z jejich výdobytků jsou nabíječky na všechny druhy akumulátorů. Nabíječky na mobil, fotoaparáty, nabíječka do auta či k mp3 přehrávači nebo třeba nabíječka na psp (herní konzole) jsou jenom zlomkem druhů nabíječek, které jsou v současnosti nabízeny na trhu. Bateriím na jedno použití už odzvonilo, nabíječka baterií AA a AAA je už samozřejmostí pro každého uživatele tohoto typu baterií, což je v dnešní době téměř každý. Baterie se využívají ve fotoaparátech, mp3 přehrávačích a v mnoha dalších přístrojích.

Právě s rozmachem fotoaparátů, které v současnosti patří mezi nejprodávanější zboží v oblasti elektrotechniky, souvisí rozvoj nabíječek. Nabíječka na fotoaparáty se liší podle toho, jestli je váš přístroj napájen za pomoci tužkových baterek nebo k tomuto účelu slouží akumulátory. Menší a levnější kompaktní fotoaparáty obvykle využívají tužkové baterie. Dražší přístroje a zejména zrcadlovky se napájejí za pomoci akumulátoru. Výhodou fotoaparátů využívající akumulátory je nabíječka, která je již součástí balení a je tudíž v ceně výrobku. Není ale problém sehnat nové levné nabíječky akumulátorů. Cena se potom liší zejména v závislosti na výkonu nabíječky, chcete-li mít akumulátor rychle nabitý, budete si muset připlatit. Například univerzální nabíječka baterií Canon se dá zakoupit za 500 korun, cena stoupá v závislosti na kapacitě nabíječky.

Nabíječka mobilů je obvykle rozdílná pro každý typ telefonu. Vyrábí se však také univerzální nabíječka na baterie mobilních telefonů. Ta vám umožní dobít baterii všech značek mobilních telefonů za pomoci tužkových baterií. Tato nabíječka je praktická například při cestování v místech, kde nemáte jinou možnost jak si svůj mobil dobít. Bezpečnější ale je využívání originálních nabíječek na mobily. Nabíječky na mobily jsou už dnes velmi levné. Například běžná nabíječka Nokia nebo Siemens stojí do 150 korun.

Kromě klasických nabíječek se dnes výrobci snaží nabídnout i alternativní způsoby dobíjení akumulátorů. Trendem se stala zejména solární energie, která plní nároky na finanční a ekologickou úspornost. Solární nabíjení se také využívá jako turistické vybavení, je výhodná v oblastech bez dosahu elektrického proudu. Sluneční záření využívá také například solární nabíječka autobaterie. Obvykle to však není klasická nabíječka autobaterie, solární energie se využívá zejména v panelech, které zabraňují vybití autobaterie a usnadňují startování po delší době stání vašeho automobilu. Nevýhoda solárních baterií je však nasnadě. Spočívá samozřejmě zejména v nemožnosti dobíjení v neslunečném počasí, není proto dobré spoléhat na solární nabíječku jako jediný zdroj energie a mít v záloze další možnosti dobíjení.

Nejnovější nabíječky slouží jako univerzální dobíječe pro všechny typy baterií. Tyto multifunkční nabíječky slouží jako nabíječka modelářských baterií, stejně tak jako nabíječka baterií Nimph, NiCd, Li-Polymer a Li-ion, tedy všech typů akumulátorů. Specifické je ale dobíjení gelových baterií. Nabíječka gelových baterií je od běžných nabíječek odlišná. Pro tyto nabíječky platí, že nabíjení napětí je nižní než u klasických dobíječek. Proto byste si měli dát pozor a volit pro dobíjení baterek správnou nabíječku.

Nabíječka na mp4 nebo mp3 přehrávače je obvykle typu USB, pokud mají pevně instalovaný akumulátor. Nabíječka mp3 přehrávače může být také solárního typu. Pro ostatní přehrávače se využívá klasická nabíječka na AAA baterie, které obvykle slouží k napájení přístrojů. Tyto nabíječky jsou obvykle do značné míry univerzální, nabijí baterie typu AA i baterie typu AAA a slouží jako nabíječka baterií Philips, Varta, GP atd., tedy v podstatě všech typů a značek nabíjecích baterií.