NakupniCentrum.cz

Kachlová krbová kamna s výměníkem, rohová krbová kamna akce, kachlová kamna a krby, levná, historická, litinová, klasická, akumulační

Pohled na mihotající plamínky nás uklidňuje a odvádí naši mysl od všedních problémů a dokáže nám rovněž poskytnout příjemný pocit a zdravé teplo...

Teplo, které vytváří dřevo je velmi pohodové, příjemné a pro lidský organismus nejzdravější. V dnešní přemodernizované době se najednou lidé k ohni vrací zpět a znovu jako v minulosti naši prapředci, zde nacházejí zdroj tepla.

Mezi základní druhy vytápění patří teplo-vzdušný, sálavý a kombinovaný typ. Mezi přednosti sálavého vytápění je přenos tepla v dlouhém časovém rozmezí mezi přikládáním. Nejčastěji se jedná o krby a kachlová kamna, kdy se pro jejich stavbu vesměs používají šamotové tvárnice. Tepelné využití otevřených krbů je ovšem max. 36% spotřebovaného paliva, což bývá důvodem ke zvážení osazení krbu krbovou vložkou, která poskytuje vysoce účinný zdroj tepla, tzv. teplo-vzdušný systém. Tento systém vytápění je vhodný především jako doplňkové vytápění a vytápění v přechodném období.

Kombinovaný způsob vytápění je použitelné jako hlavní zdroj vytápění. Topnými zdroji v domech, bytech, chatách, chalupách, různých sídlech bývají právě krby a kachlová kamna. Krby jako takové se dělí na vnitřní (otevřené, s krbovou vložkou, klasické, kachlové, zděné cihlové, krby obložené pískovcem, mramorem nebo jiným přírodním kamenem) a venkovní (zahradní cihlové, kamenné, s udírnou). V prodeji jsou také krbové kamna s výměníkem tepla, které slouží k vytápění přilehlých místností v přechodných ročních obdobích.

Také můžeme narazit rovněž na litinová krbová kamna s výměníkem nebo na klasická krbová kamna litinová, nebo krbová kamna rohová, absolutně plně přizpůsobující se rostoucím požadavkům zákazníků. Použitím krbové vložky zabráníme vnikání prachu a dýmu do místnosti, zvětšíme výkon a zmenšíme spotřebu paliva. Litinové krbové vložky zaručují vysokou účinnost, životnost a trvalý výkon. Také kachlové kamna nebo také akumulační kachlová kamna rychle vyhřejí celou kuchyň i přilehlé místnosti. Vyrábí se klasická tahová kachlová kamna, nebo historická krbová kamna kachlová. Také můžeme zakoupit kachlová kamna s výměníkem, případně kachlová krbová kamna s výměníkem. Samozřejmě si kachlová kamna a krby můžeme doplnit množstvím příslušenství a doplňků, jako např. kouřovody, ozdobné mřížky, čistící prostředky na skla krbových vložek, nebo různá náčiní sloužící mimo dekorativních účelů i jako velice praktické pomůcky na prohrabávání postupně spalovaného dřeva, odstranění popela, či jen mechanickému posouvání a přemísťování jednotlivých polen dřeva v ohništi.

Všechny zmíněné topné zdroje je možné zakoupit jak u prodejců kamnařiny, v kamenných obchůdcích s tímto specifickým zbožím, tak je možné se obrátit na internetové prodejce. Například na stránkách levných krbů je možné si zakoupit levná krbová kamna a také nejlevnější kachlová kamna Abx nebo krbová kamna Abx s výměníkem. Také je ve spoustě online obchodech na krby nebo na kachlová kamna bazar. Existuje i řada zahraničních firem, které nabízejí ve svých rozlehlých prodejních plochách například na rohová krbová kamna akce, nebo různé slevy, které se častěji v letácích objevují ke konci léta, kdy otázka vytápění začíná být nejaktuálnější. I v běžných supermarketech v části „prodám / koupím“ se dá často narazit na kohokoliv, kdo například shání kachlová kamna Marina, krbová kamna Jotul, Gloria, či jen krátkou prostou větičkou – prodám krbová kamna – se snaží leckdy za pár korun prodat velice zachovalý, kvalitní kamnářský kousek.

Kamnařina jako taková patří mezi nejstarší řemesla, která vznikla specializací a časem osamostatněním od hrnčířské profese. Výroba kachlových kamen se na našem území začala rozšiřovat v 15. století. Vliv na vývoj kamnářství měl samozřejmě celkový vývoj společnosti a úroveň průmyslové výroby. Pro bohaté se do panských sídel vyráběly kachle bohatě zdobené, pro chudý lid hladké s levnou glazurou. Dnes je možné se i vyučit tomuto hřejivému řemeslu na jediné škole v České republice a to v Ostravě.