NakupniCentrum.cz

Historické kostýmy a masky na karneval, karnevalové kostýmy prodej, dětské kostýmy, společenské, taneční kostýmy, orientální masky pro dospělé, paruky

Zimní období je typické nejen pro klasické plesy, ale také pro plesy maškarní. Zejména období února a začátku března, kdy se v Čechách slaví masopust (fašank). Masopust byl v minulosti obdobím před čtyřicetidenním půstem a v této době se lidé veselili a naposledy dosyta najedli. V současnosti se pořádají maškarní plesy i mimo náboženské souvislosti s masopustem. Nejvíce karnevalů se pořádá samozřejmě pro děti, ale výjimkou nejsou ani maškarní plesy pro dospělé.

Sháníte-li vhodné maškarní kostýmy pro své děti nebo pro sebe, nejspíš využijete služeb některé z půjčoven, která se specializuje na karnevalové kostímy, karnevalové masky a jiné karnevalové doplňky. Některé z těchto půjčoven vám navíc poskytnou možnost využití dalších služeb, koupi nebo půjčení doplňků, které vhodně doplňují kostýmy. Praha nabízí nejvíce půjčoven kostýmů a masek v republice. Největší pražská půjčovna kostýmů a masek, kde si budete moci vybrat z několika set tisíc modelů, je barrandovská půjčovna Fundus. Najdete zde prakticky všechno, přes klasické karnevalové kostými, orientální kostýmy až po historické kostýmy z různých období dějin. V této půjčovně ale musíte počítat s poměrně vysokými cenami a za kostými musíte navíc zaplatit vratnou aukci, která se liší podle druhu kostýmu, nejvíce zaplatíte za historické kostýmy. Další pražské půjčovny, například Ladana nebo Merlet jsou levnější, musíte ale také počítat s menším výběrem. Karnevalové kostýmy a masky se obvykle půjčují na období několika dní, nejčastěji na dobu pěti dní nebo jednoho týdne, jiné půjčovny účtují jednodenní cenu.

Některé z půjčoven se specializují pouze na kostýmy pro dospělé, většina půjčoven ale nabízí také dětské karnevalové kostýmy. V půjčovnách najdete všechny možné dětské masky, výběr ale není tak velký jako v případě kostýmů pro dospělé a často se omezuje pouze na nejznámější a „ohrané“ kostýmy, jako je beruška či princezna pro holčičky a pirát, kovboj nebo indián pro kluky. Pokud sháníte skutečně originální dětské kostýmy na karneval, budete se muset spolehnout na vlastní umění nebo si kostým nechat zhotovit na zakázku. Tuto službu nabízejí i některé půjčovny nebo prodejny kostýmů.

Pokud si chcete kostým raději koupit, ale nechcete do něj investovat příliš velkou částku peněz, můžete zkusit bazary, kde je často nabízen prodej kostýmů, které jsou jen velmi málo obnošené a za přiměřenou cenu. Můžete tak sehnat nejen levné kostýmy a masky na karneval, ale i jiné společenské kostýmy, například taneční kostýmy na břišní tance atd. Dražší jsou samozřejmě zcela nové karnevalové kostýmy. Prodej dětských karnevalových masek ale často nabízejí i papírnictví nebo hračkářství a tyto masky na maškarní ples jsou poměrně levné, musíte ale počítat s menším výběrem než ve specializovaných obchodech.

V papírnictvích, obchodech s žertovnými předměty a také půjčovnách můžete také nakoupit karnevalové doplňky. V některých půjčovnách nebo při koupi kostýmu jsou doplňky součástí masky, jinde musíte doplňky dokoupit zvlášť. Jedná se například o karnevalové paruky, boty, rukavice, brýle, klobouky, líčidla, umělé řasy a podobně.

Kostýmy na maškarní ples je třeba si zamluvit s dostatečným předstihem. Některé půjčovny upřednostňují předběžnou objednávku e-mailem či telefonicky. Předběžná objednávka vám pomůže zjistit, zda bude půjčovna schopna naplnit vaše požadavky a jestli kostým, který žádáte, půjčovna poskytuje ve vaší velikosti. Koupě či půjčení kostýmu bez vyzkoušení ale nelze doporučit, stejně tak jako výběr kostýmu na poslední chvíli. Na webových stránkách půjčoven si obvykle můžete udělat obrázek o nabízeném sortimentu a cenách, většina půjčoven ale na internetu nenabízí kompletní přehled modelů.