NakupniCentrum.cz

Tónování skel, samolepící folie na sklo automobilu, pískování skel automobilů, barevné folie na auto, folie na autoskla, ceník, výměna čelních skel automobilů

Folie na autoskla jsou velmi praktickou záležitostí a nejen to. Dodávají vašemu vozu jedinečný, elegantní vzhled. Chrání proti slunci i proti drzým zlodějům. Sluneční záření škodí interiéru vozu a samozřejmě vaší pokožce. To jsou hlavní důvody proč si pořídit folii na autosklo.

Někteří výrobci automobilů dodávají již tonovaná autoskla. Běžné tonované sklo od takových výrobců však nefunguje jako proti tepelná ochrana. Paprsky přes tonované sklo pronikají a proto je zapotřebí autofolie, aby se zabránilo pronikání slunečního záření. Odborníci doporučují dodatečné tonování skel. Navíc díky autofolii budete dobře vidět i při snížené viditelnosti ( šero, mlha, apod. ). Folie na autoskla jsou vyráběny pomocí moderních a velmi složitých technologií. Stejně jako jinde ve světě je nabídka autofolií v České republice poměrně široká. Proto není dobré výběr folie na autoskla podceňovat. Vždy je lepší si nechat poradit. Na českém trhu působí několik dovozců.

Autofolie se potom liší především způsobem výroby, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny a barevností. Velmi časté, u řidičů a majitelů automobilů velmi oblíbené jsou folie z nerezové oceli a titanové folie. Dále jsou k dostání folie metalizované, semireflexní folie, zcela reflexní a nebo nereflexní folie. Semireflexní folie znamená folii, která je reflexní z poloviny. Barvu si můžete vybrat například zelenou, hnědou, bronz, atd. Pokud chcete opravdu kvalitní folii na autosklo, vyberte si raději metalizovanou, tedy vyráběnou nanášení na polyester. Takto vyráběné folie jsou mnohem lepší než pouhý barvený polyester. Technologie metalizování se nazývá sputtering.

I mezi prodejci autofolií lze narazit na neseriozní jednání. Před samotným nákupem si nechte od každého prodejce říci způsob instalace a značku folie, případně žádejte, aby se prokázal osvědčením o způsobilosti instalace. Nově jsou na trhu plně metalizované folie. Před slunečními paprsky chrání mnohem lépe než folie částečně metalizované. Tento typ folie má nejdelší životnost. Částečně metalizované ( semireflexní ) folie vytváří vzhled lesku.

Nereflexní folie se vyznačují nejnižší kvalitou, proto bývají většinou nejlevnější. Proč nižší kvalita? Důvodem je především nízká kvalita použitých materiálů. Tyto folie velmi rychle blednou a častý je i vznik bublinek. Základní pravidla pro správnou instalaci folií jsou následovná. Důležité - folie je nutné instalovat pouze na vnitřní skla. Boční skla se instalují jen z jedné folie. A na závěr zadní sklo - většinou se používá jen jedna folie. Pokud je však sklo složitěji vyduté, je možné použít i dvě. Po instalaci by vůz neměl být vystaven mrazu. Asi tři dny není vhodné stahovat okénka, neboť autofolie musí stoprocentně vyschnout. Obvykle celá montáž trvá čtyři hodiny. Některé firmy jsou schopné instalovat folii ještě mnohem rychleji.

Nelíbí se vám vaše stávají barevná folie na auto? Existuje jednoduché řešení - folii přelakujte. Samolepící folie na okna aut v různých barvách často využívají taxikáři či firmy, které potřebují sladit auto do jedné barvy. Jestliže je však lak vašeho vozu straší více než tři roky, nelze samolepící folie na sklo automobilu instalovat. Kromě nalepování folií lze tonování autoskel dosáhnout nanášením nerezivějícího kovu ve vakuu, v iontoplszmové peci. Existuje zde jedna výhoda ve srovnání s foliemi. Při odstraňování autofolií ve většině případů dojde k poškození skla. Nanesený kov je možné smýt speciálním roztokem kyseliny, aniž by k poškození autoskla došlo.

Mezi nejkvalitnější patří autoskla Hak, Weber, Alka, Roger, Ts a Revena. Všechny uvedené firmy vám rádi poskytnou na autosklo ceník, ve kterém najdete přesné ceny pro konkrétní typy automobilů a veškeré možné barvy. Minimální hranice ceny za autosklo jsou tři tisíce korun.

Nepříjemnému prudění vzduchu do interiéru vozu zabraňují ofuky bočních skel. Ofuky ( protiprůvanové plexi ) dále umožňuje otevření okének i při horším počasí. Cena za ofuky se liší podle typu vozidla, na které budou umístěny.

Pískování skel automobilů je nová metoda značení vozidel. Provádí se na všechna skla i střešní okna. K čemu pískování slouží? Důležité je jako ochrana před vloupáním a odcizením vozidla neoprávněnými osobami. Automobil je díky značením pískování snadno dohledatelný. Pískování skel je cenově dostupné pro všechny řidiče. Drahá není ani výměna čelních skel automobilů. Některé pojišťovny je dokonce při pojistných událostech poskytují zdarma.