NakupniCentrum.cz

Profesionální elektronické šipky a šipkařské terče Echowell, letky na šipky e-shop, násadky na šipky prodej, hroty na šipky levně, pravidla hry šipky Harrows, Unicorn, Empire Dart, Diana, Nodor, Poly

Historie šipek spadá až do doby pravěku. Kdo četl Štorchovi knihy, jistě si vzpomene na ilustrace od Buriana. Ptáte se jak souvisí ilustrace v těchto knihách s šipkami? Hra šipky má totiž svůj původ v lovu zvěře oštěpem. Ačkoliv v pravěku to byl způsob obživy celé rodiny, později se z tohoto úkonu postupně stala velmi zábavná hra oblíbená snad všemi generacemi. Dnes se pořádají dokonce soutěže v házení šipek na terč. Ve středověku používali šipky v boji Římané. Doba novověku přinesla zajímavý vynález, bez kterého se do té doby bojovníci obešli. Tím vynálezem byl terč, prostřednictvím kterého se bojovníci mohli mnohem lépe připravit k boji. Největší rozvoj šipek nastal v Anglii. Z šipek se stala hra hospodská. Tato zábava se vlivem kolonizace rozšířila nejprve do celé Evropy, časem také do Spojených států a Asie.

Šipky nejsou jen soutěžní zábavou, ale dnes už jsou oficiálně brány jako sport. Jeden z prvních velkých turnajů této hry se konal po první světové válce v roce 1927. Spolu se vznikem prvních turnajů vznikaly samozřejmě pravidla hry šipky. Pravidla hry šipky se průběžně měnila tak, aby byla co nejpřesnější a dokonalá.

Pro hru se většinou používají původní anglické terče na šipky. Klasický anglický terč se skládá z plochy s normální hodnotou hodu ( tzv. single ), plochy z dvojnásobnou hodnotou hodu ( tzv. double ), dále plochy s trojnásobnou hodnotou hodu ( tzv. tripl, někdy také treble ), vnějšího středu ( střed modrý ), za který je počítáno dvacet pět bodů, vnitřního středu ( červený nebo tzv. čistý střed ), jež je za padesát bodů. Poslední části terče na šipky je tzv. ter nebo-li nic. Někdy se mu také říká asfalt. Asfalt je každá plocha na terči, který není nijak bodově hodnocená. Vnitřní střed se ve své podstatě počítá stejně jako double, avšak v šipkařské terminologii rozhodně nenajdete termín double střed.

Americké terče na šipky se od těchto anglických liší tím, že mají oba středy ( tedy vnitřní i vnější ) za padesát bodů, plocha s dvojnásobnou hodnotou hodu je širší, stejně tak plocha s trojnásobnou hodnotou hodu. Ideální výška umístění terče je cca 170 centimetrů. Vzdálenost čáry, od které se hází, se liší podle hrané ligy. Většinou to bývá od 235 do 240 centimetrů. Mezi světovou špičku patří šipkařské terče a šipky Harrows, Unicorn, Empire Dart, Diana, Nodor, Poly, Ripstop, Smartness, Winmau, Karella a Cyberdine. Prodej šipek a terčů Harrows zahrnuje celou řadu skutečně kvalitních výrobků. Sortiment samozřejmě kromě základního vybavení jako je terč a šipky zahrnuje další příslušenství - letky na šipky, násadky na šipky a hroty na šipky. Letky a násadky na šipky jsou nejčastěji vyrobeny z plastu. Nejnižší cena je devět korun, za úplně obyčejné letky. Kvalitnější letky mohou stát až sto padesát korun. Cena za násadky na šipky se pohybuje od třiceti korun výš. Nejčastěji se násadky vyrábějí z polykarbonátu, špičky z hliníku. Některá provedení jsou celá z hliníku. Výměnné hroty koupíte cca od čtyřiceti korun. Na výběr je několik různých délek a barev náhradních hrotů. Standardní balení obsahuje sto kusů náhradních hrotů na šipky. Elektronické šipky prodej nabízí vhodné terče pro zábavu a potěšení doma. Hrát může až osm hráčů.

Standardní elektronické šipky nabízí jednadvacet her a více než jedno sto variant. Nejlevnější jsou aktuálně elektronické terče Echowell. Vybírat lze z mnoha typů elektronických terčů. Echowell terče umožňují hru dokonce až pro šestnáct hráčů. Elektronické terče Echowell jsou k dostání od sedmi set korun výš. Profesionální elektronicke sipky jsou pochopitelně dražší, neboť nabízejí mnohem více funkcí a možností, od běžných se liší také počtem možných hráčů v rámci jedné hry. Za profesionální elektronické terče je možné utratit až kolem deseti tisíc korun. Kromě firmy Echowell nabízí elektronické profesionální šipky také firma Harrows a Karella.