NakupniCentrum.cz

Levné dětské zimní oblečení, akce, dětská zimní bunda Wolf, zimní bunda Next, dětské zimní boty, zimní čepice, dětské zimní kombinézy, obuv

Klesající teploty a blížící se zima donutí každého zamyslet se nad obsahem svého šatníku. Tento problém trápí zejména rodiče, jejichž děti ještě rostou, a tak je třeba doplňovat jejich garderóbu každou sezónu. Není lehké vybrat správné dětské zimní oblečení a dětské zimní boty tak, aby vaše dítě zůstalo v teple a pohodlí a zároveň tím příliš neutrpěla vaše peněženka.

Vybíráte-li oblečení na zimu svým dětem, měli byste nejprve zvážit jaké parametry by měla například zimní dětská bunda nebo zimní dětská obuv splňovat, aby vyhovovala nárokům, které na ní budou kladeny. Jiné vybavení zvolíte, pokud bydlíte v kraji, kde teploty nedosahují extrémních hodnot a nejezdíte na hory, a jiné pokud bydlíte ve vyšších polohách nebo do nich alespoň jezdíte na pravidelnou zimní dovolenou. Pokaždé ale platí jednoduché pravidlo: oblékejte děti stejně teple, jako se oblékáte vy sami.

Základem je teplé spodní prádlo, které dítěti obléknete pod zimní oblečení. Dětské prádlo se dnes vyrábí stejně jako prádlo pro dospělé z funkčních materiálů, které zajišťují výbornou tepelnou izolaci a zároveň odvádí pot, takže je ideální pro sport či dětské zimní radovánky na sněhu. Malé děti potom oblékněte do dětské zimní kombinézy, která by měla být dostatečně odolná proti vlhkosti, aby ochránila i děti, které se teprve učí chodit, a jsou proto často na zemi, takže se z krátké procházky vrací celé promočené. Kvalitní zimní dětská kombinéza by měla mít také kapucu, která může nahradit čepici, a která navíc chrání dítěti krk.

Kombinéza se hodí zejména pro menší děti a pro sport. Pro chození po městě a pro starší děti už budete asi spíše vybírat bundu. Protože dětské zimní bundy a oteplovačky obvykle vydrží pouze jednu sezónu, bude pro většinu rodičů podstatná cena a také jistá univerzálnost tohoto oblečení. Bunda by měla sloužit jak pro přesun do školky či do školy, tak pro stavění sněhuláka a sáňkování. Sportovní rodiny budou chtít, aby dítě mohlo v bundě také lyžovat. Proto mnoho lidí nenakupuje různé kabátky a kožíšky, ale upřednostní investici do kvalitní značkové dětské zimní bundy. Sleva na toto zboží se objevuje nejčastěji začátkem jara, je ale obtížné nakupovat oblečení několik měsíců předem, protože nikdy nemůžete vědět, jak vaše dítě během této doby povyroste. Každoročně se také v bazarech objevují značkové oteplovačky a zimní bundy, dětské oblečení z druhé ruky je obvykle nejen velmi levné, ale také často poměrně neonošené, právě proto, že děti rychle rostou.

Například dětská zimní bunda Wolf vás v bazaru přijde na zhruba 400-600 Kč. Pokud si chcete být jisti, že je vaše dítě kvalitně vybaveno a zároveň nechcete vydávat příliš velké peníze za nové značkové oblečení, můžete zkusit oblíbenou značku dětské oblečení Next. Tato anglická značka se také často vyskytuje v bazarech. Dětská zimní bunda Next obvykle stojí do 1000 Kč. Důležitou součástí vybavení jsou zimní dětské boty, na kterých se nevyplatí šetřit. Vybrat správnou obuv je velmi důležité, nejen pro zateplení dětské nožky, ale také pro zajištění jejího zdravého vývoje.

Dětské zimní botičky by měly být nejlépe šněrovací, z poddajného ale odolného materiálu, praktická je protiskluzová podrážka. Boty mohou mít zevnitř kožíšek, který udrží nohu v teple. Zimní dětské botičky můžete pořídit také v bazaru, ale nekupujte příliš prošlapané boty. Nevhodné je kupovat boty přes internet, bez možnosti zkusení. Na zimu budete pro dítě potřebovat i mnoho dalšího vybavení, například šály, čepice, rukavice, čelenky a podobně. Dětské zimní čepice by měly být dostatečně velké, aby zakrývaly uši a čelo. Zejména u menších dětí je praktické zavazování pod bradou. Zimní dětské čepice mohou nahradit také kukly, které kryjí i ostatní partie hlavy a obličeje, a chrání tak děti před větrem a sněhem.