NakupniCentrum.cz

Přírodní barvy na vlasy vzorník, barvy na vlasy bez amoniaku, vlasové barvy Garnier, extravagantní barvy na vlasy 2008, barvení vlasů doma, Loreal barvy blond, black barvy na vlasy Palette, Wella, Schwarzkopf

Vlasové barvy ( barvy na vlasy ) používali již staří Egypťané. Zjištěno to bylo podle některých mumiích, které se dochovaly v dobrém stavu,a na jejichž vlasech se nacházelo barvivo z henny ( tedy listů z tohoto keře, který se vyskytuje zejména v subtropických oblastech ). Ani Římané nezůstali pozadu, využívali různé přírodniny k obarvení svých původních vlasů. V Evropě však lidé upřednostňovali spíše paruky, hlavně v období od sedmnáctého do devatenáctého století.

Avšak dvacáté století lze označit za tzv,zlatý věk barev na vlasy. Od dvacátého století se již nepoužívají přírodní barvy na vlasy, ale ryze chemické barvy. Barvení vlasů není jen záležitostí žen, dnes není nic neobvyklého, pokud si muž barví vlasy. Například bubeník slavné britské skupiny Queen si barví vlasy na blond od svého mládí dodnes. Od velkého rozkvětu filmu se ženy nechávají inspirovat barvami vlasů i účesy slavných hereček. Velmi známý je hollywoodský boom barvení na blond. Je tomu již dávno, co začal, a trvá stále.

Někteří výrobci se dnes znovu snaží vrátit k přírodním látkám a vyrábět tak barvy, které našim vlasům uškodí co nejméně. Jednou z nejstarších společností, zabývající se výrobou barev na vlasy a další kosmetiky, je společnost Schwarzkopf. Historie této dnes již bývalé společnosti začala v německém Berlíně. Zakladatelem je Hans Schwarzkopf, podle něhož se celá společnost jmenovala. Tento mladý chemik začal podnikat s malou drogerií, kde měl samostatnou část s parfémy. V roce 1947 firma na trh uvedla svou první barvu na vlasy s názvem Poly Color. Barvy na vlasy Schwarzkopf patřili už v době svého vzniku mezi špičku na trhu vlasové kosmetiky. Nadšeni jimi byli i profesionální kadeřníci.

Dnes jsou vlasové barvy běžně k dostání v drogeriích a mnoho žen ( i mužů ) si barví vlasy doma sami. Není na tom nic složitého či těžkého. Kratší vlasy si člověk dokáže nabarvit zcela sám, pro delší vlasy je lepší vzít si ještě někoho na pomoc. Přece jen všude si pořádně nevidíte ani se zrcadlem. Při barvení vlasů doma si vždy berte ochranné rukavice, které najdete přiložené u koupené barvy. Přes ramena si položte ručník nebo starší kus oděvu, který budete moci umazat od barvy. Zabráníte tak poškození Vašeho oděvu.

Pro jistotu si ještě před samotným barvením můžete převléci staré triko. Barvu si připravte podle návodu, který také najdete spolu s rukavicemi v krabičce s barvou. V návodu je popsán správný způsob nanášení barvy pro vlasy ještě nebarvené a pro vlasy odbarvené. Podle toho se také liší čas, po který ponecháte barvu působit. Poté je nutné vlasy důkladně umýt, u barvy by měl být také balzám, který v této chvíli použijte. Myjte tak dlouho, dokud nebude voda čistá. Následně si vlasy umyjte ještě šamponem a upravte do účesu, který běžně nosíte.

Aktuálními hity, co se týče barvy na vlasy 2008, jsou přírodní barvy na vlasy z henny. Lze ji však použít pouze na původní barvu vlasů. Mezi extravagantní barvy na vlasy 2008 patř převážně fialová, růžová, zelená a modrá. Případně různé, skutečně velmi extravagantní kombinace těchto čtyřech barev. I takto rozmanité barvy na vlasy vzorník, který je běžně k vidění pro zákazníky v drogeriích nebo kadeřnictvích, obsahuje. Barvy jsou ve vzorníku nebo také tzv. barevnici uspořádané podle výrobce. Mezi celosvětově známí výrobce nejen vlasové kosmetiky a barev na vlasy patří firma Loreal. Barvy na vlasy Loreal se vyznačují skutečně vysokou kvalitou. Patří mezi barvy, které vlasy poškozují nejméně. Loreal barvy na vlasy jsou dlouhotrvající, krémové nebo gelové. Stoprocentně kryjí šediny. Vhodné pro barvení vlasů doma. Obsahuje látky, které zabraňují vysušování vlasů. Ceny za loreal barvu na vlasy bývá od 180 do 200 Kč. Levnější bývají barvy na vlasy Garnier.

Garnier nabízí dlouhotrvající barvy, které vlasy neničí. Barvy neblednou, nesmývají se. Pro krátké vlasy lze jedno balení použít na dvakrát. Na delší vlasy vydrží standardní balení pro jedno barvení. Barvy na vlasy garnier lze použít i na již odrostlé vlasy. Vysoce kvalitní jsou rovněž barvy na vlasy Palette, které poskytují barvy s odlesky, módní barvy, šetrné barvy, přirozené a melíry.

V čem se barvy na vlasy Palete od sebe liší? V nabídce jsou čtyři základní skupiny barev. Úplně základní a běžné ( Basic Color ) jsou vhodné pro ty, kdo nemají žádné požadavky na barvu. Kromě krytí šedin nic víc nenabízejí. Druhou skupinu tvoří barvy s odstíny pro vysoce výrazné obarvení. Dále jsou to barvy přirozené. Do poslední skupiny se řadí barvy, které obsahují přídavné látky, pečující o vlasy. Známé jsou barvy na vlasy Matrix, barvy na vlasy Wella a barvy na vlasy Alcina. Všechny tyto značky nabízí barvy na blond vlasy i barvy na vlasy black ( černé, tmavé ). Dnes už většina výrobců dodává barvy na vlasy bez amoniaku. Barva na vlasy bez amoniaku je více šetrná k vlasům.