NakupniCentrum.cz

Auto tuning e-shop, fun tuning auta, chip tuning Škoda Fabia, dm tuning Felicia, Golf tuning car studio, Bmw tuning bazar, autosport tuning Honda, tuningová světla čirá optika, díly, doplňky, laděné výfuky, spoilery

Ve slangovém výrazu se jedná o vzhledové nebo výkonnostní vylepšení nějakého stroje, nejčastěji automobilů nebo počítačů. Tuning se do České republiky dostal v 70. letech převážně z důvodu malého množství rozličných typů automobilů pohybujících se po zdejších komunikacích. Proto se někteří majitelé automobilů rozhodli pro nějakou formu odlišení od ostatních a začali na své vozy aplikovat různé doplňky jako např. liščí ocasy na anténách, samolepky na dveřích a kapotách nebo kožešinový potah na volant. Dnes již existuje i autosport tuning, který je určen především pro závodníky na okruzích.

Mezi základní prvky tuningu patří široké, laděné sportovní výfuky, které zvyšují výkon motoru z důvodu spálených výfukových plynů, s výrazným zvýšením hlučnosti, velká kola, body-kity, černé fólie na oknech – používají se speciální folie, vůz vypadá lépe, zároveň se snižuje průnik slunečních paprsků do vozu, extrémní lak, plastové spoilery, samolepky na různých místech, tvarů i barev, zavařené kliky u dveří – výrazná estetická úprava, ovšem nebezpečná a nepovolená. Dále se jedná o tzv. chiptuning motorů, neboli přeprogramování řídící jednotky motoru a změna chování motoru ke zvýšení jeho výkonu. Totiž chip tuning nebo taky dm tuning dokáže i snížit spotřebu paliva. Také se setkáme s protažením blatníků do šířky k zakrytí kol, protažením nárazníků směrem dolů, výkonnou audiosoustavou – autorádia různých značek, zesilovače, subwoofery, kvalitní výkonné reproduktory, neonové trubice, které se montují na podvozek, používají se k osvětlení vozovky pod vozidlem nebo svítivé diody (LED), vyskytující se na různých místech vozidla, nejčastěji používaná jsou ovšem tuningová světla čirá optika. Také upravená sportovní sedadla se čtyř bodovými pásy, sportovním volantem, hliníkovými pedály, nebo výplní dveří tvořených oblíbenou alkantarou. Ovšem záleží na osobním a estetickém vkusu každého člověka. Vesměs se předmětem pro auto tuning stávají auta staršího data výroby, jako např. tuning škoda auto, tuning Škoda Favorit, tuning Felicia, Škoda Fabia tuning, případně z řad těch „lepších“ vozů jako např. bmw tuning, Golf tuning, Honda tuning.
     Variantou pro představu upravovaného vozidla před jeho vlastní tuningovou úpravou může pomoci tuning car studio. Jedná se o program grafických úprav, díky kterým dostává auto zcela originální vzhled. Celá úprava probíhá na počítači vložením fotografie automobilu a provádí se na ní změna barvy auta, přidání samolepek a vinylů, modifikace předních světel atd. atd. Proto je reálná představa možných úprav a konkrétního vzhledu na majitelově voze tak vyhledávaná, čítá totiž mnoho možností. Variant pro nákup potřebných doplňků splňuje tzv. tuning shop, tuning bazar nebo fun tuning, také je možné tuningové díly zakoupit v běžných prodejnách s auto doplňky, kde je možné si v servisech nechat udělat i např. tuning test pneumatik nebo motoru. Pro správný tuning auta je třeba navštěvovat různé tuning party a tuning scene, kde si vyznavači tuningu předávají informace, zkušenosti a vzájemně se chlubí svými miláčky. Spoustu informací se také mohou vyznavači tuningu, tzv. tuneři dozvědět na internetových stránkách autotuning.cz, tuning.cz, tuning-magazine.cz, tuningy.com nebo třeba na autosport-tuning.cz. Je zde vše, co správné nadšence zajímá.
     Mít nebo nemít tuning na svém vozidle a jezdit po dopravních komunikacích rovněž znamená mít všechny tuningové doplňky opatřené atestem a samozřejmě dodržovat platné dopravní předpisy. Pokuta, kterou řidič v upraveném vozidle se zvýšeným výkonem motoru na dálnici při překročení povolené rychlosti zaplatí, nebývá malá.